Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Şehİtler

serdar_sag
    serdar_sag

Moderatör

Moderatör

Erkek
    Lakap : Figo

Şehİtler Empty Şehİtler

Mesaj tarafından serdar_sag Perş. Ağus. 21, 2008 5:16 pm

Nisan Ayi Yil 1993 Elaziğ Bingöl Karayolu 33 şehit...............
    Ben Içgüvenli B Timindeydim . Gece Yarisi Saat Iki Buçuktu Operasyon Için Koğuştan çiktik.dişarida Bizi 50 Araçlik Land Rover Li Konvoy Ve 2 Adet De Tank Bekliyordu. Bizde Iki Iç Güvenlik Tim Olarak 4 Land Loverle En öndeki Tankin Arkasindan,duyumlarimiza Göre 500 Kişilik Terör örgütüne ( Bu örgütün Içinde O Zamanki Kodu Olan 'parmaksiz Zeki' şemdin Sakikta Vardi) Bingöl Elaziğ Karayolunun 5 Kilometre Sapağinda Baskina Gittik.1 Saat Snra Terör Siginaklarina Vardik Ve Kuşatmaya Aldik.sabah Olmadan Havan Toplariyla Ve Tank Atişlariyla Topa Tuttuk Daha Sonra Siğinaklara Sizdiğimizda Orayi Terketmiş Olduklarini Anladik. Bir şekilde Geleceğimizi Haber Almişlar. Bizde Bu Gibi Olayda Geldiğimiz Yoldan Geri Dönmeyiz. Ve Daha Uzun Bir Yoldan Bingöl Il Jandarmaya Geri Döndük.alaya Vardiğimizda Güneş Batmak üzereydi.land Rover Ile Nizamiyeden Içeri Girer Iken çok Hizli Bir şekilde şehirler Arasi Otobüs Otomatik Tüfeklerle Taranmiş Olarak Bütün Camlari Parşalanmiş Hastaneye Giderken Gördük.şoförden Aldiğimiz Bilgiyle Teröristlerin Otobüsü Durdurmak Istediği Ve Durmayinca Ohale Geldiğini Anladik Ve Hizla Olay Yerine Zirhli Bir Araçla Gittik Ve Tabiiki Herzamanki Taktikleri Olay Yerine Yardim Gitmesindiye Pusuya Düşürdüler Bizi.15 Dakika Onlarla çatiştiktan Sonra 2 Kilometre Daha Gittiğimizde Iki Kamyonun Yandiğini Ve Biz Gelinceye Kadar Bir çok Araç Ve Otobüsü Durdurup O Siralarda Toplanma Bölgesinden Kendi Birliklerine Dağitima Giden Askerler Vardi.ve 64 Tane Askeri Dağa Kaçirmişlardi.ertesi Gün Arazi Aramamizda Ne Yazikki 33 şehidimizin Naaşini Bulduk.o Manzarayi Unutamiyorum.bir Dağ Yolunda Yolun Kenarina Tek Sira Halinde Elleri Bir Birine Geçik Vaziyette Arkalarina Dönük şekilde Kurşuna Dizmişler Insafsizlar.öyle Bir Kurşuna Dizilişki Toprağa Basamiyorduk Yerdeki Boş Kovanlardan.telsizle Helikopter Istendi Ve Geldiler.şehitleri Tutup Helikoptere Birakmak Istiyorduk Ne Nafile Tuttuğumuz Yer Elimizde Kaliyordu Tek Parça Halinde Kaldirmak Neredeyse Imkansizdi.....daha Fazla Yazamiyacağim.kendi Yanlarinda Da 31 Asker Daha Vardi Teröristlerin.onlar Her Sicak Temasta Mevzilerinde Yani Yaninda Bulunan Askerleri Ansizin Kaza Kurşunu Için önümüze Firlatiyorlar Di. Zannediyorsam Bu şekilde Vurulan Asker Olmadi. Diğer Askerleride Teröristlere Biraktirmak Zorunda Biraktik.ve O Operasyonlar Da Bir çok Terörist öldürüldü.şehitlerin Olsun Canli Kurtardiğimiz Askerlerin Olsun Bir çok Aileleri Alaya Akin Etmişti.hiç Unutamiyorum Canli Kurtardiğimiz Bir Asker Ailesine Dönerek,iki üç Asker Arkadaşimla Beraber Bana ''anne Bak Beni Bu Abilerim Kurtardi '' Demesi Ve Ailesinin Bize şükranlarini Sunmasi Hayatimda Hiç Unutamiyacağim Anlar Olacakti.

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 3:21 pm